V den utkání jubilejního 2000 zápasu klubu Baník Ostrava navštěvuji nové baníkovské útočiště – městský stadion Vítkovice. Jedná se o částečně nový a zrekonstruovaný stadión, který z vnějšku vypadá moderně a vkusně zapadá do městské části Vítkovic.

Chvíli hledám technickou místnost pro fotografy. Zjišťuji, že je na dobrem místě s výhledem na hřiště, ale není klimatizovaná a je tam vedro jako v sauně, ze které nyní píšu tento článek. Při pohledu na tribuny a celý stadion z trávníku na hřišti na mě dolehne skvělá atmosféra.Už se těším, až začne zápas. Nastupují proti sobě Baník Ostrava a Mladá Boleslav. Ze startu utkání jsou aktivnější boleslavští, ale není jim to platné, jelikož Francis Narh pěknou střelou střílí branku na 1:0 pro Baník.

Po chvíli aktivitě boleslavských opět udeří Narh a rázem je skóre 2:0.

Do konce poločasu přidává Baník ještě jednu branku, bohužel do vlastní sítě.

Po poločase nastoupí bývalý baníkovec Milan Baroš, a přestože je soupeř, tak sklízí velké ovace od fanoušků.

Mladá Boleslav je aktivnější celý druhý poločas a vytváří si pěkné akce. Jednu z nich promění a je nerozhodné skóre 2:2, které vydrží do konce zápasu.